Хто тобою захоплюється – той тебе і зрадить

Захоплені люди дуже жорстокі. Вони люблять не нас, а свою фантазію, свій вигаданий ідеал. Потім розуміють, що жива людина – не ідеал, який вони придумали. І мстять за це розривом відносин або навіть зрадою. Чим сильніше захоплення – тим страшніший потім розрив відносин.

І зрадить або залишить нас саме та людина, яка з порогу, одразу починає проявляти своє непомірне захоплення нами. Вона обсипає нас похвалами і співає дифірамби. Вона всіляко виявляє своє захоплення, свій захват. А потім, через невеликий час, байдужіє до нас – без всяких причин. Ні, причини вона знаходить, звичайно.

Але для нас охолодження завжди настає раптово. А слідом за охолодженням часто слідує відступництво або навіть зрада. Людина йде. Але ж як вона нас хвалила, як нами захоплювалася, якою щедрою була на вираження любові і дружби …

Є три причини для такої поведінки:

Перша проста: захоплення було лицемірним, брехливим.
Людині просто щось було від нас потрібно отримати. Погрітися в променях слави, скористатися нашими можливостями, гроші взяти або дармову послугу … Ось він і обсипав нас хвалами, щоб отримати бажане або втертися в довіру. Лестощі впливають на підсвідомість, за допомогою лестощів можна домогтися багато чого. Ось він і лестив щосили. А самі ми йому не потрібні. І потім він вважатиме за краще позбавитися від нас, щоб не згадувати про борг. І помститися за вимушені захоплення, за власне лицемірство …

Друга причина – людина нас просто придумала.
Так одна поетеса вигадувала людей, як сама писала. Приписувала їм ті якості, яких не було, складала за людину його почуття і бажання. А потім розчаровувалася, коли бачила людину такою, якою вона була насправді. Так вона розчарувалася в одному молодому поеті, який помирав від туберкульозу і писав сумні вірші. Спочатку вона називала його своїм улюбленим сином і куртку подарувала. А потім образилася, що він не відповідає її очікуванням. І куртку відібрала у тяжкохворого …

Тому що захоплені люди дуже жорстокі. Вони люблять не нас, а свою фантазію, свій вигаданий ідеал. Потім розуміють, що жива людина – не ідеал, який вони придумали. І мстять за це розривом відносин або навіть зрадою. Чим сильніше захоплення – тим страшніший потім розрив відносин.

Зайвий захват – це прихована заздрість, ось третя причина.
Заздрісник намагається сам себе обдурити, висловлюючи найкращі почуття. Хвалить і захоплюється, але в душі розуміє – йому ніколи не отримати те, що є у нас. Молодість, красу, гроші, досягнення, любов, – саме те, чим він захоплюється, і викликає заздрість. А заздрість неминуче веде до зради і злості.

І тому до зайвих захоплень треба поставитися скептично. Поспостерігати. Не занадто розраховувати на довгу любов і вірність такого людини. У кращому випадку він розчарується і піде захоплюватися іншими. І куртку забере. У гіршому – зрадить нас при першій можливості, щоб помститися за своє розчарування …

Джерело

Leave a Comment