Ніс задихає вже через хвилину! 4 способи вилікувати нежить швидко і без наслідків. Навіть хронічного

Набридливу закладеність в носі хоч раз в житті відчував кожен із нас. 

Відчувши нещасливу вологу під носом, ми миттю мчимо в аптеку за рятівними краплями або чудодійними таблетками, які нам на ділі не потрібні. Кажуть, що нежить без лікування минає за тиждень, а з лікуванням – за 1 день. Але як же хочеться позбутися від неприємного симптому в перші ж секунди!

Розповідаємо, як вилікувати нежить у домашніх умовах ефективно і за лічені дні. Досить бігати в аптеку! Є 4 простих способи, які позбавлять від риніту без ліків.

Як швидко вилікувати нежить:

Метод лікаря Комаровського

Євгеній Комаровський точно знає, як впоратися з грипом і застудою, але головне – як швидко вилікувати нежить у дитини без ліків і шкоди для здоров’я. У педіатра є свій, перевірений тисячами мам метод, який допоможе полегшити стан дитини та прискорити її одужання. Впевнені, така методика цілком застосовна і для дорослих пацієнтів, які страждають від сезонної застуди. Шмарклі зникнуть за 2 дні!

Придбай в аптеці звичайний фізрозчин (натрію хлорид) і крапай по пів піпетки рідини в кожну ніздрю щогодини. До речі, ефективну рідину можна зробити самостійно: розчини 1 ч. л. солі в 1 л кип’яченої води.

Щоб прискорити одужання, давай дитині добову дозу вітаміну С відповідно до віку.

Ще один помічник у затяжній війні з хворобою – грамотний питний режим. Часте пиття теплої рідини (саме теплої, так вона швидше засвоюється організмом) допоможе прискорити процес одужання. А якщо поєднати всі ці пункти з регулярним провітрюванням приміщення та вологим прибиранням, то ціни такому лікуванню немає!

Китайська методика

Швидко позбутися від нежитю допоможуть біологічно активні точки, правильний вплив на які допоможе зняти злощасні симптоми застуди та активізувати захисні сили організму для швидкого і повного лікування. Вплив на акупресурі точки виліковує риніт, у тому числі й алергічний, рятує при головних болях, допомагає зняти втому і навіть підвищує гостроту зору.

1. Послідовність впливу на точки та знання їх розташування впливають на кінцевий результат! Перша точка парна і розташована по краях носа, біля основи крил, друга – теж парна і перебуває в куточках очей з внутрішньої сторони. Третя точка розташована біля основи перенісся між бровами. Остання, четверта точка, перебуває між зовнішнім кутом ока і ділянкою скроні справа і зліва.

2. Масаж потрібно робити круговими рухами, сильно натиснувши на активні точки великими або вказівними пальцями. Рухи повторюй по 10 раз, рухаючись від точки до точки.

3. Для найбільш ефективного результату можеш зробити 3 підходи такого масажу з перервою на 10 хвилин. Під час процедури закрий очі й постарайся розслабитися, відчуваючи кожен рух пальців. Фахівці рекомендують також посміхатися – це відверне від хвороби та посилить лікувальну дію масажу.

4. Роби масаж як мінімум два рази на день – вранці після вмивання і ввечері перед сном.

Хоча масаж активних точок не лікує саме захворювання і не усуває причину, чи то вірус або інфекція, він чудово позбавляє від докучливих симптомів, допомагає легше перенести хворобу і підвищує імунітет.

Стебло часнику від закладеності в носі

Недарма часник вважають символом довголіття! Його головка – справжнє джерело корисних речовин і мікроелементів. Регулярне вживання часнику в їжу і вдихання його їдкого запаху є дієвою профілактикою безлічі захворювань – від серцево-судинних до застудних. Але не зубчиками єдиними!

Виявляється, крім вживання часнику в кулінарії, виготовлення з нього відварів і спиртових настоянок, використання соку і кашки для зовнішнього застосування, дуже корисно застосовувати й стебла рослини.

Наступного разу, коли будеш готувати страви з додаванням часнику, стебла з головки не викидай, а зберігай і засушуй. При перших симптомах застуди та нежитю візьми сухе стебло, підпали один кінець (він повинен не горіти, а злегка тліти) і вдихай часниковий дим черзі правою і лівою ніздрею. Досить 5-7 вдихів.

Будь обережний! Хоч у такого диму немає характерного часникового аромату, він може бути досить їдким. Дитині, яка страждає від нежитю, не обов’язково вдихати сам дим – досить перебувати в приміщенні, де тліє часникова паличка. Кажуть, якщо зробити таку процедуру в самому початку захворювання, то наступного дня від нежитю не залишиться і сліду.

Запилення носоглотки стрептоцидом

1 таблетку стрептоциду необхідно розтерти в порошок та втягувати його кожною ніздрею. Можна зробити це з ложки, або ж скрутити папір в трубочку.  Порошок повинен потрапити не тільки в ніздрю, а й в горло. На три процедури вистачить однієї таблетки.

При лікуванні нежиті або гаймориту можна перевищувати добову норму препарату. Вона становить:

  • не більше 7 г для дорослих;
  • не більше 2 г дітям віком до 5 років;
  • не більше 3 г дітям від 5 до 14 років;
  • немовлятам до 0,3 м.

Таке лікування проводять не менше 6 разів на день протягом перших 3-4 днів (залежно від вираженості захворювання).

Якщо нежить не проходить протягом тижня – це серйозний привід для звернення до отоларинголога або алерголога. Звичайний вірусний риніт проходить протягом декількох днів. Якщо через тиждень після початку захворювання тобі, як і раніше, важко дихати, ти відчуваєш загальний дискомфорт, біль в голові або різь в очах, а виділення з носа стали густими, непрозорими або мають неприємний запах, існує ризик розвитку ускладнень!

Інформація призначена тільки для ознайомлювальних і освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Даний матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.

А як ти лікуєш нежить у домашніх умовах? Поділися своїми секретами в коментарях.

Джерело