По материнській лінії мені передалися не лише рецепти смачних страв та гарне волосся, а й постійний низький тиск. Від цієї особливості страждає бабуся, мама та я. Тому кожен у нашій сім’ї знає, як підняти тиск у домашніх умовах .
Знижений тиск — симптом нехай не такий небезпечний, як гіпертонія, але все-таки неприємний. Критичним вважається тиск 90 на 60 мм рт. ст. У такому разі потрібно викликати швидку допомогу. Якщо ви бачите, що тиск почав падати незначно, допомогти собі можна без швидкої допомоги та медикаментів. Розповідаю, як підняти низький тиск .
Як підняти тиск у домашніх умовах: 6 способів
Кава чи чай
Міцна кава або добре заварений чорний чай можуть легко підняти ваш тиск. Але пам’ятайте: якщо п’єте ці напої регулярно, організм до них звикає. У такому разі кава та чай не будуть ефективним методом боротьби з низьким тиском .
Солона їжа
Їжа з високим вмістом солі – табу для гіпертоніків. А от людям зі зниженим тиском така їжа може допомогти. З’їжте шматочок маринованого огірка, солоного оселедця або сиру фета. І смачно, і корисно! Якщо вдома не виявилося нічого такого, підійде і дрібка солі, покладена під язик.
Вода
Підвищений та знижений тиск може бути результатом нестачі води в організмі. Щоб впоратися з недугою, пийте більше рідини. Водний баланс прийде в норму, а разом із ним і показники тонометра.
Колготи та панчохи
Щоб тиск піднявся, потрібно зменшити об’єм крові у нижній частині організму. Тоді ця кров підніме тиск у судинах. Щоб подолати низький тиск таким чином, надягніть спеціальні компресійні панчохи або колготи.
Правильна поза
Підвищити тиск можна навіть правильною позою. Сядьте рівно і закиньте одну ногу на другу. Ця поза допомагає боротися із низьким тиском, тому гіпертонікам вона суворо протипоказана.
Розминка пензлів
Прості вправи для розминки рук можуть швидко підняти тиск завдяки поновленню тонусу судин. Якщо у вас є спеціальний кистьовий еспандер, вправляйтеся кілька хвилин.
Необов’язково напихати організм таблетками і краплями, щоб підняти тиск . З несерйозним нападом низького тиску можна боротися підручними засобами. Однак пам’ятайте, що за вашими показниками потрібно постійно стежити, щоб знати, через що ваш тиск може «стрибати». Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, якщо часто почуваєтеся погано.
Стаття носить виключно інформаційний характер. Пам’ятайте, що перед початком будь-якого лікування консультація лікаря є обов’язковою!