Ми вже неодноразово публікували різні дієти, методи інтервального голодування, а сьогодні розповімо про новий метод: що скажете на те, щоб припинити сидіти на гречці, а почати їсти більше жирів?
А саме на цьому наполягає новий гуру дієтології, автор світового бестселера “Eat Bacon, Don’t Jog” Ґрант Петерсон. Чоловік і сам довго намагався схуднути: виснажливі тренування, різноманітні дієти, які бажаного результату не дали. І так майбутня знаменитість дійшла до висновку: найперший ключ до схуднення — вживання БІЛЬШОЇ кількості жирів, ніж вуглеводів!
Причина цього — інсулін
Інсулін перетворює вуглеводи, які надходять з їжею, на поживну глюкозу. Його продукує підшлункова залоза, та цей гормон має ще інші функції. Він змушує зайві калорії перетворюватися на жир. Якщо споживати більшу кількість жиру, то організм навчиться використовувати його як “пальне” для забезпечення своєї життєдіяльності.
Таким чином, з’їдаючи за день не більше 50 г вуглеводів (що рівноцінне одному шматочку хліба або 1 банану), тіло увійде у стан “кетозу” й почне спалювати жир, щоб одержати енергію. Саме цей принцип Петерсон взяв за основу своєї системи для схуднення.
Розглянемо 10 варіантів схуднення за Ґрантом:
1. Темні гіркі овочі — чудова їжа
Шкода, що ми так не любимо темні зелені овочі, як, наприклад, капусту. Вони дуже сприяють схудненню.
Обов’язково включіть до свого раціону цикорій, капусту, шпинат, салат. Гіркоту цим продуктам додають фітонутрієнти — дуже корисні та поживні антиоксиданти.
2. Споживайте грецький йогурт
Кислий і не солодкий на смак, з низьким вмістом цукру й жиру. Якщо любите фруктові додатки — додайте до нього ягід. Йогурт стане прекрасним джерелом білка й корисних вуглеводів.
3. Горнятко кави з маслом замість традиційного сніданку
Прекрасною альтернативою ситному сніданку стане кава з 3-4 ложками вершкового масла. Або замість останнього чудово підійде кокосове.
Не вживайте на сніданок солодощів: організм буде прагнути їх більше і більше. З часом він звикне, увійде в стан “кетозу” і ви більше не відчуватимете голоду вранці.
4. Не бігайте
Вчені вже давно довели, що біг не є найкращим фізичним тренуванням для схуднення. Краще обрати короткі, але інтенсивні інтервальні тренування з навантаженням. Вони змушують м’язи “горіти” і жир спалюється швидше.
Досить і 5-10 хвилин на день, важливо максимально викластися, на всі сили, щоб організм втомився і почав спалювати жир.
5. Їжте авокадо, м’ясо і рибу
Метаболізм пришвидшиться тоді, коли в організмі збалансується кількість омега-6 і омега-3 жирних кислот. Першої маємо в організмі у надлишку, другої ж нам суттєво бракує. Найбільше останньої можуть нам забезпечити морепродукти (лосось, сардини, молюски), кокосова олія, авокадо, горіхи та оливки.
Чому жири з цих продуктів такі корисні? Вони не обтяжують організм та швидше, ніж інші жири, метаболізуються. Найкраще пальне для головного мозку і серця.
6. Виключіть споживання картоплі, яєчних білків та омлетів
Картоплю в нашому народі справедливо називають “другим хлібом”: вона здатна наситити навіть незначною кількістю. Винний тут крохмаль, якого в цьому овочі пребагато. Окрім калію, картопля інших поживних елементів не має.
Найкращою частиною яйця є жовток, хоча більшість людей думають, що це не так. Жир із жовтка не забиває артерії, і холестерин у цьому продукті називають “здоровим”.
7. Відмовтесь від “цукрових” м’ячиків
Автор під такою назвою має на увазі несезонні фрукти, які цілорічно можна знайти на прилавках крамниць. Пригадайте, колись взимку на вітринах магазинів годі було знайти свіжі персики чи абрикоси, та й за розміром вони були незначними. А сьогодні генна інженерія дає доступ до налитих сонцем, м’ясистих плодів. От якість їх змушує в них засумніватися.
8. Кокос — супер їжа для схуднення
Петерсон називає кокос “лососем” для нашого організму. Насамперед тому, що в ньому майже немає вуглеводів, але є багато тригліцеридів, які легко перетворюються на корисні жири. Навіть більше, якщо ці екзотичні ласощі їсти регулярно, можна запобігти розвитку хвороби Альцгеймера, Паркінсона, численних невротичних захворювань, ожиріння та навіть раку.
9. Постіть, але з м’ясом
Користь від посту відома усім. Автор пропонує різні види посту, навіть додаючи до них м’ясо: на жирній основі (їсти максимальну кількість жирів, як от сир, сало, кокосове масло, яйця, вершки) і обмежуючи вживання вуглеводів.
10. Алкоголь можна вживати
Низько вуглеводна дієта якраз корисна тим, що не треба рахувати калорії. Головне не давати організму багато вуглеводів.
Тому можна вживати несолодкі алкогольні напої — горілку, віскі, джин, текілу, та не розводити їх газованою водою.
Як гадаєте, чи слушні поради дієтолога? Варто спробувати? Діліться думками в коментарях.
Стаття носить виключно інформаційний характер. Пам’ятайте, що перед початком будь-якого лікування консультація лікаря є обов’язковою!