Ця людина у 72 роки стала виглядати краще, ніж у 50! На обличчі розгладились зморшки, шкіра підтяглася. А все завдяки розробленій ним гімнастиці в ліжку.
Погляньте самі:
Я б ще зазначила, що крім зморшок, що розгладилися:
- покращилася позиція брів (і, як наслідок, зникли міжбрівні заломи);
- відновилася підшкірно-жирова клітковина (так-так, я тепер добре знаю, що таке можливе!);
- збільшилися очі (завдяки тому, що піднялася нависаюча повіка).
Адже на той час не існувало ні Ревітоніки, ні марафонів краси в соцмережах. Справжній прорив!
Як йому це вдалося? Щоб посилити враження, я ще й покажу фото Беннета на повне зростання у віці 72 років! Адже до 50 років він був звичайним бухгалтером із в’ялими м’язами та купою захворювань.
Я, звісно, бачу варикозні вузли на ногах. Але стан тіла вражає! Постава, м’язова маса моя повага!
Насправді постава та обличчя взаємопов’язані безпосередньо. У цю тему я не зараз сильно заглиблюватимуся. А ось про лицьову гімнастику із задоволенням поговоримо докладніше! Тим більше, що це все-таки не гімнастика, а різні прийоми впливу на шкіру.
Комплекс від Сенфорда Беннета. Основні прийоми та вправи
Сьогодні я піду всупереч своїм принципам: для нетерплячих одразу дам інформацію саме про методику. Але лише для особи.
А найцікавіші та найвдумливіші читачі можуть вирушити разом зі мною в невелику подорож дивовижною книгою Беннета. Дивно, що до цих пір його робота не перекладена російською мовою! Тому у вас є унікальна можливість оглядово ознайомитися з книгою, яку я читаю зараз англійською та перекладаю основні моменти спеціально для передплатників!
Робота з особою
Для впливу на шкіру Беннет рекомендує використовувати лише власні руки та пальці. А щоб уникнути розтягування шкіри та розширення пір, потрібно працювати акуратно, не старатися.
Використовується кілька прийомів:
1. Перетирання пальцями
Перетирання. Великим та вказівним пальцем однієї руки захоплюємо шкіру, а подушечкою пальця іншої руки акуратно розтираємо шкіру у цій складці. Попередньо можна змастити обличчя масажним маслом або кремом, якщо у вас суха і чутлива шкіра. Особливу увагу рекомендується приділити куточкам очей, обличчю, скроням та області одразу перед вухами (справді, у багатьох людей помічала поряд з вухами зморшки).
Беннет нагадує, що не можна терти енергійно! Терти треба дуже акуратно, повільно. І спочатку — буквально кілька секунд.
Саме ця техніка не описана у Беннета дуже докладно. Рекомендую ставитися до своєї шкіри бережно: не защипувати складку, а просто збирати шкіру. Не затримуватись на одному місці надовго, щоб не з’явилися синці.
2. Масаж долонями
Від себе додам: дуже схоже на сучасний скульптурний масаж. І увага: будь-який масаж може мати протипоказання!
Масаж підборіддя.
Жувальні м’язи та м’язи підборіддя багато в чому відповідають за овал обличчя. І вимагають глибокого опрацювання. Беннет рекомендує використовувати подушечку долоні. Рух ведеться нижньою щелепою знизу вгору. Дія — саме на глибокі шари, а не на шкіру. Відчуйте під долонею всю лінію щелепи.
Повторюємо 10-15 разів.
Масаж підборіддя.
Допомагає повернути його юнацьку форму. Поміщаємо долоні так, щоб нижня щелепа виявилася посередині руки (там якраз є заглиблення в подушечці долоні) і досить сильним глибоким рухом, що ковзає, опрацьовуємо м’язи від центральної лінії підборіддя — вгору по щелепі.
Повторюємо 10-15 разів.
Від себе додам: дивіться у дзеркало, чи не утворюється при цьому додаткових зморшок під очима. Коригуйте рух долонь так, щоб працювати тільки з овалом обличчя.
Робота з м’язами обличчя.
Так називає цей прийом Беннет. Насправді задіяні переважно м’язи щік. Сенфорд пропонує притиснути долоні щільно до щок і провести з відчутним натисканням нагору, до щок або куточків очей.
Повторити 10-15 разів. Можна збільшувати кількість повторень щоранку.
Також можна виконувати масаж спочатку по одній щоці, потім по іншій.
Робота з ротовими м’язами.
Цей прийом допомагає позбавитися всіх видів зморшок навколо рота і в’ялості «сфінктера рота», як називає його Беннет.
Помістіть мізинці у куточки рота і почергово розтягуйте, а потім розслаблюйте.
Тут, правда, у мене питання до Сенфорда: по черзі рухати то одним, то іншим пальцем? Чи все-таки злегка розтягувати одразу в обидві сторони, а потім розслабляти? У книзі немає відповіді.
Робити цю вправу дещо страшнувато. І Беннет ніби передбачає наші заперечення і запевняє, що такий прийом не призводить до збільшення рота, а лише позбавляє всіх видів провисання шкіри в цій галузі. Однак особисто я не маю такої впевненості, тому про всяк випадок і вас попереджаю.
Робота з скроневими м’язами.
Ставимо долоню так, як зображено на ілюстрації. І відчутно проводимо долонею у напрямку скроневих м’язів: від щоки по діагоналі — вгору, до волосяного покриву біля скронь. Цю вправу, до речі, Беннет не докладно розписує. І пропонує керуватися малюнком.
Весь комплекс роботи з обличчям займає кілька хвилин. Якщо ви звернули увагу, то немає масажних рухів для чола. Тому з чолом працюємо у техніці «перетирання». Я б, звісно, могла додати сюди прийом скульптурного масажу для чола. Але ж це буде вже не Беннет, правда?
Трохи про Сенфорд Беннет
Свій унікальний комплекс прийомів для обличчя та тіла Сенфорд описав у 2 книгах:
- У 1907 році — в книзі «Вправи в ліжку: історія про те, як старе тіло і обличчя стали молодими» . Там Беннет розповів про систему з 35 вправ, які робив щоранку, ще лежачи на ліжку. Працював виключно із власною вагою. І це дозволило йому наростити непогану мускулатуру. З’явився рельєф, а тіло набуло юнацької підтягнутості. Ви тільки погляньте: це м’язи людини у віці 72+! Без жодних сучасних препаратів для бодібілдерів.
- У 1912 році — у книзі «Старість, її причини та профілактика» . Беннет розглянув тему здоров’я ще ширше.
До розробки унікальної методики Беннет прийшов не випадково: у досить молодому віці вже мав безліч проблем зі здоров’ям. І тут я простежую аналогію практично з усіма авторами систем омолодження та оздоровлення — Микуліним, Амосовим, Ніші, Бубновським, Бутейком, П’ятибратом.
У Сенфорда була не найкраща спадковість: батька не стало вже у віці 42 років, ніхто з родичів не вирізнявся довгожительством. І сам Беннет до 50 років був просто наочним посібником для лікарської практики: цілий букет хвороб, раннє облисіння, ревматизм, проблеми з шлунково-кишковим трактом, виснажена особа із запавшими очима, обвислими щоками та безліччю зморшок. Додайте до цього в’ялі м’язи тіла, і ось вона повна картина.
Не бажаючи миритися з перспективою закінчити свої дні в старінні, Беннет розробив власний комплекс. Він складався з 35 вправ, які Сенфорд виконував щоранку ще в ліжку, відразу після пробудження.
Невідомо, яких результатів у плані довгожительства та здоров’я досяг Беннет, якби не трагічна загибель у віці 80 (у деяких джерелах — 85) років.
Думка Беннета щодо омолодження та оздоровлення
Беннет у 50 років припинив приймати всі лікарські препарати та зробив висновки, що здоров’я потрібно шукати не в аптеках. А в тому, що подарувала сама природа: чиста вода, свіже повітря, сонце, раціон харчування, дотримання чистоти та регулярна фізична активність.
Увага! То справді був не заклик до самолікування, а позиція автора книги.
Сенфорда Беннета по праву називають дідусем лицьового самомасажу. Чи не від цього «дідуся» запозичено всі сучасні системи омолодження обличчя? Я навіть не здивуюсь!
Чим мені такий симпатичний Беннет, так це своїм ставленням до здоров’я та молодості. Він виключно за природні прийоми і за омолодження зсередини. Так, наприклад, Сенфорд відверто критикував косметичний підхід до покращення якості шкіри обличчя: ніякий крем не здатний дати довготривалий ефект і наситити шкіру так, як це зробить масаж.
Тут я не можу не дати певних пояснень з особистого досвіду.
Якось я на каналі випустила статтю про нічний крем: Що з нами робить нічний крем? Передчасне старіння чи користь?
Реакція, звичайно, була для мене передбачуваною. Адже як можна відверто сказати жінці, що крем, за великим рахунком, не потрібен? Щоправда, за умови, що жінка займається своїм обличчям: грамотно очищає, щодня виконує лімфодренажні прийоми, точковий масаж, вправи на розслаблення м’язів обличчя, тейпування, вправи на статику шиї та поставу. Всі ці прийоми покращують кровообіг, призводять до розгладжування заломів на обличчі, сприяють регенерації шкіри, допомагають їй підвищити захисні функції.
Але жінки більше звикли до того, у чому нас переконує реклама: наче якийсь наносний засіб може повернути молодість шкірі. Звичайно, це простіше: відкрити баночку та намаститися. Однак якщо людині більш-менш відома будова шкіри, то це ж очевидно: ніякі інгредієнти не здатні проникнути в глибокі шари, а шкіра росте зсередини назовні.
У чому сенс намазувати найвищий шар, який вилузується через кілька днів? Як це може вплинути на розгладження зморшок, якщо вони залягають набагато глибше? Як це допоможе підвищити захисні функції шкіри, якщо знижує її природні ресурси і змушує «лінуватися»? І вже тим більше: як можна повернути об’єм підшкірно-жирової клітковини за допомогою кремчика або масочки — це просто в галузі фантастики.
У той час як лицьовий масаж та робота з сухожильним шоломом, шиєю та хребтом дозволяє омолодити шкіру зсередини у всіх сенсах. У тому числі повернути юнацький обсяг. І я добре знаю тепер, що це можливо: доводилося бачити вже навіть не одиниці, а десятки прикладів жінок, які користуються техніками з Ревітоніки чи інших систем, де практикується робота з м’язами обличчя.
Основні моменти з книги Беннету
Сенфорд переконливо розповідає, як речовини, що наносяться на поверхню, не можуть проникати в глибокі тканини. І ні шкіра, ні тим більше м’язи, не можуть «нагодуватися» кремом. Щоб перетворити шкіру, повернувши їй гладкість і пружність, можна використовувати лише долоні своїх рук та кінчики пальців – найкращі інструменти, за допомогою яких можна стерти зморшки з обличчя. І робити це рекомендується ще у ліжку.
Беннет справедливо вважав, що повернути підшкірно-жирову клітковину, надавши обличчю юнацьку округлість, можна тільки за допомогою покращення кровотоку та живлення тканин, техніки розслаблення та тонізування м’язів. Від себе ще додам: жодними філерами та ін’єкціями не можна отримати корисного довготривалого ефекту. Замість того, щоб роздмухувати шкіру за допомогою різних складів через уколи, чи не краще взяти улюблене личко у свої руки у всіх сенсах цього слова?
Коли Беннет написав свою головну книгу у 1912 році, він уже практикував власний комплекс вправ протягом 25 років. Відчував і виглядав він у 72 роки як людина практично вдвічі молодша за реальний вік.
Мені дуже сподобалося те, що пише Сенфорд ще у вступі до книги. Вільний переклад:
«Є відома істина: людина стара настільки, наскільки старі її артерії. Я додав би: жінка виглядає настільки молодо, наскільки дозволяють її хитрощі. Але такий підхід незадовільний і легко визначається іншими жінками, які зазвичай експерти в цьому напрямку. Однак якщо ви станете молодшим за допомогою методів, які я практикую, то з легкістю пройдете через будь-яку перевірку навіть при ретельному вивченні.»
Беннета не можна назвати фанатичним адептом здорового способу життя. Він чесно зізнається, що не вважає стиль харчування настільки важливим, як інші аспекти. Важко сказати, що Сенфорд сильно обмежував себе у стравах. Мало того, він щиро пише в книзі, що ще має деякі шкідливі звички: іноді курить, не проти випити пива чи кларету під час їди. Але не п’є віскі чи бренді, т.к. вміст алкоголю там занадто високий, і це миттєво впливає на організм Беннета.
Головну свою книгу — «Старість, її причини та профілактика» — Сенфорд написав під впливом великої кількості газетних нотаток та звернень від людей, які почали слідувати системі. І тоді Беннет вирішив зібрати докупи все, що досліджував за чверть століття в інших джерелах і адаптував під себе. Так і виник його твір.
Докази омолодження Беннету
Недостатньо фото «до і після»? Тоді для об’єктивності Сенфорд наводить на початку книги звіт із клініки у Сан-Франциско, де доктор Карл Ренз регулярно обстежував Беннета.
Перше обстеження відбулося 5 лютого 1895 року. На ньому при зростанні 167 см Сенфорд важив 61,5 кг. На шиї висіла шкіра, лоб — у глибоких зморшках, м’язи рук практично атрофовані через нестачу фізичних навантажень. Волосся — тонке, з сивиною, практично лисий. Пульс: близько 76 ударів за хвилину, нерегулярний. Колір шкіри — землистий, жовтуватий. Відзначено нервозність, варикозне розширення вен на правій нозі та інші захворювання.
Далі наведено результати обстеження 1 квітня 1906 року (на той час Сенфорду було 66 років), тобто. через 11 років регулярних занять. Волосся стало сивим, але пишним і зникла залисина. Шия збільшилася по висоті на 2,5 см і отримала виражену мускулатуру, шкіра на шиї замість складок, що звисають, перетворилася на гладку і пружну. Лікар так і написав: шия молодого чоловіка. Округлилися щоки та підборіддя. Чудовий стан обличчя: і колір, і якість шкіри — все здорове і відповідає показникам чоловіка віком 40 років або менше. Зникли зморшки. Розвиток м’язів грудей, рук, спини, плечей і живота відповідають показникам спортсмена у віці 30 років. Ритм серця – регулярний. Талія — 72 см, ніяких жирових складок з боків.
В обстеженні від 15 лютого 1912 (Сенфорду — 72 роки), доктор зазначив, що обличчя Беннета повністю звільнилося від зморшок. А обвислі щоки, які були ще 17 років тому, стали підтягнутими. У своїх рухах і на вигляд Сенфорд виглядав як чоловік середніх років.
Особливу увагу приділяв Сенфорд здоров’ю судин. Ви вже простежуєте аналогію із золотими правилами здоров’я від японця Кацудзо Ніші? І я скажу навіть більше: те, що я напишу зараз далі з порад Беннета, збігається з вольовою гімнастикою від Мікуліна. Що ж рекомендував Сенфорд? Очистити судини можна лише механічними методами, тобто напругою та розслабленням м’язів.
Багато пише Беннет і про важливість великої фізичної активності, а також про тренування мозку. Небагато забавно, правда, зараз читати його рекомендації:
«Якщо ви — жінка, то можете в дозвілля цікавитися церковними справами, благодійністю, роботою жіночих клубів — усім тим, що змушує ваш розум працювати і бути зайнятим».
Зараз у жінок, звичайно, є більше можливостей розвивати когнітивні здібності та вливатися у суспільне життя.
До речі, першою ученицею Беннета, яка почала практикувати вправи, була власна дочка. Їй він і присвятив свою книгу.
У книзі «Старість, її причини та профілактика» Беннет описує лише 30 вправ для тіла (замість 35, як у своїй першій роботі). І говорить про те, щоб люди не намагалися освоїти все одразу за один раз. Також Сенфорд наголошує: не треба робити вправи швидко або намагатися виконувати їх на межі своїх сил. Головне завдання – розігнати кровообіг і дати навантаження м’язам, а не перетрудити їх.
Цікавими є роздуми Беннета з приводу бігу, якого він не вітав. І в книзі каже:
Подивіться на бігунів: як вони біжать на шкарпетках, як все їхнє тіло в цей момент перебуває в напрузі, а серця стукають так, ніби вони зараз вибухнуть. Очі сфокусовані лише вперед, а вираз обличчя найшвидшого бігуна на фініші – «зробити чи померти» (do-or-die look). І Сенфорд додає: «Не робіть так».
Він говорить про те, що у ногах немає життєво важливих органів. І ноги — лише двигун машини нашого тіла. І краще розвивати м’язи тулуба, особливо верхньої його частини. Щоб усі органи працювали справно.
Ось тут, правда, з Беннетом не погодилися б китайці та японці. Які вважають, що здоров’я йде від ніг.
Але міркування Сенфорда таки цікаві.
У книзі є окремі розділи про печінку, вплив сонця та свіжого повітря. Але я знаходжу там чимало спірних моментів.
Цікава також і глава про очищення. Головним органом виділення при цьому виступає шкіра. Через її пори відбувається вихід продуктів розпаду. Беннет рекомендував для очищення організму теплі ванни. А Мікулін — створення умов, як у лазні для активного потіння. Я волію друге, т.к. це більш ефективний.
Що ще цікавого є в книзі Беннета і чому її варто прочитати, якщо ви володієте англійською:
- Спосіб омолодження організму через… кисле молоко! Тут Сенфорд багато цитує професора Мечникова. Наводяться приклади для болгарських довгожителів, які досягли віку в 100 років (так і згадую поїздку до Болгарії, де ми купували «кисло мляко»).
- Цілий розділ про можливу тривалість життя людини. З рекомендаціями з книг на цю тему.
- Поради щодо позбавлення від надлишків жиру навколо живота і з боків.
- Детальні описи про м’язи обличчя та їх вплив на стан шкіри.
- Історія про дивовижну жінку — Нінон де Ланкло, яка й у 85 років виглядала чудово. Зберігши не лише чудову форму обличчя та шкіри, а й виразні чорні очі, перлово-білі зуби. За твердженнями сучасників, вона була дивовижною навіть у віці 91 року, напередодні своєї смерті. Секрет краси цієї жінки ховався у металевій масці. І Беннет навіть спробував розшифрувати рецепт її служниці.
- Докладні описи всіх масажних прийомів для особи. Зрозуміло, у моїй статті інформація наведена лише для ознайомлення і не зрівняється з тим, що написано у Беннета.
Сподіваюся, що колись книга Сенфорда Беннета буде перекладена російською мовою. І всі охочі зможуть ознайомитись з його цікавою системою оздоровлення та омолодження. Нічого подібного я ще не бачила, дивлячись на результати, яких досягла ця людина!
Гідність суглобової гімнастики Амосова в тому, що її може робити будь-яка людина, навіть у похилому віці. Саме тоді, після перенесеної операції, академік Амосов почав перевіряти її на собі, за ним, системою захопилися мільйони людей.
Правила виконання гімнастики: робити задоволення, не долати суглобовий біль, поступовість навантаження, ритму та повторень. Пульс має бути розігнаний за час виконання вправи до нормального показника — не більше ніж удвічі від стану пульсу у спокої.