Бувають такі дні, коли нам просто необхідно пройти увесь комплекс спа-процедур у ванній – і весь накопичений стрес зникне. А бувають і такі, що ви встигаєте лише на годинку застрибнути під душ – і все ок. Насправді опускання щоденного душу дуже корисне для нашого організму, бо шкіра не пересушується. Звісно, час душу повністю залежить від нашого життєвого ритму та режиму дня, та варто все ж розглянути деякі фактори.
Коли тема заходить за душ, думки розходяться кардинально. І ми дослідили, що ж впливає на звички особистої гігієни. І не забудьте дочитати до розділу бонус наприкінці – там теж багато цікавенького.
1. Визначте свій тип шкіри
Якщо у вас жирна шкіра, щоденне використання душу зробить її сухішою, адже постійне використання мийних засобів пересушить епідерміс. Залози будуть продукувати ще більше підшкірного сала, від чого шкіра стане ще жирнішою. За чутливої шкіри або коли ви страждаєте на псоріаз, одне та більше відвідування душу спровокує запалення, і шкіра буде ще сильніше свербіти. Деякі дерматологи рекомендують приймати душ 2-3 рази на тиждень, щоб уникнути запальних процесів на шкірі.
2. Придивіться до свого волосся
Зраненька застрибнути до душу та помити волосся улюбленим шампунем – звісно, почуття чистоти тіла та свіжості для волосся забезпечено. Та щоденне миття голови шкодить волоссю, особливо якщо ваша шевелюра хвиляста й текстурована. Якщо у вас волосся закручене, досить мити його один раз на тиждень, щоб запобігати утворенню підшкірного сала.
Щодня мити волосся радять тим, в кого воно довге й тонке, адже останнє легко брудниться.
3. Розгляньте свій режим праці та відпочинку
Якщо ви часто ходите до спортзалу, то і душем будете користуватися частіше. Він допоможе м’язам швидше відновитися, випередить утворення акне та навіть укріпить імунітет. Тож людям, які працюють на вулиці або зі шкідливими речовинами, корисно частіше приймати душ.
4. Пристосуйте свій режим відвідин душу до пори року
За спекотної погоди дуже хочеться чимдуж змити з себе бруд та краплинки поту, душ навіть двічі на день для нас – ок. За холодніших температур ви пітнієте менше, і, отже, потреба в частому душі теж відпадає. В холодні зимові місяці шкіра стає занадто чутливою та сухою, тож щоденне миття подразнить та пересушить її ще більше.
Бонус: Як зробити душ другом для шкіри
Окрім частоти використання душу, на стан вашої шкіри впливає і те, як ви це робите.
- Зменште температуру води. Дуже гаряча вода вимиває зі шкіри природні олійки-зволоження.
- Оберіть мийні засоби без яскравих запахів. Звісно, з ними так гарно пахнеш, проте вони становлять потенційну небезпеку для шкіри.
- Мийтеся недовго. Дерматологи рекомендують митися не довше 10 хвилин.
- І без мила. Не варто кожного разу щедро намилювати усе тіло. Головне помити ним обличчя, зону під пахвами та інтимні зони.
А як часто ви приймаєте душ? Чи погоджуєтеся з тим, що не варто щодня влаштовувати собі спа-процедури?